Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари во Скопје. - Контакт: 075360333 до 16:00ч
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари во Скопје. Контакт телефон: 075 360 333 до 16:00ч
Nespresso® Inissia Black + 14 Nespresso® Капсули

Nespresso® Inissia Black + 14 Nespresso® Капсули

5,490.00 ден (со ДДВ)

000

Complete the look

Зачекори во светот на задоволството на кафето Nespresso благодарение на новата машина Inissia. Ултра-компактна машина за кафе што нуди комбинација на иновативна технологија и модерен дизајн – достапна во црна боја.

Машинката доаѓѝ со 114 капсули гратис од сите врсти и брендови од Италија.

Вклучувајќи ги:Illy®Lavazza®Tre venezie®Caffe Diemme®

На машинката имате гаранција 1 година

 

 

СПЕЦИФИКАЦИИ
Тежина: 2,4 килограми
Висина: 32,1 cm
Отстранлив резервоар за вода: 0,7 литри
Капацитет на користен контејнер со капсула: 11
Преклопен плех за капење за стакло Latte Macchiato
Рејтинг на моќност (во вати): 1260 вати
Димензии (ШxВxВ): 120 x 300 x 230 mm
Должина на кабел: 0,8 метри
Гаранција: 1 година
Притисок: 19 бари
Автоматско исклучување по 9 мин., Програмабилно
Рачно вметнување и исфрлање на капсулата
Компактна големина: ефикасен дизајн со компактна технологија
Автоматско исклучување по 9 мин
Функција за автоматска подготвеност по 30 минути
Режим на заштеда на енергија