Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари во Скопје. - Контакт: 075360333 до 16:00ч
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари во Скопје. Контакт телефон: 075 730 024 до 16:00ч
Nespresso® DeLonghi Essenza Mini Espresso Machine, Ruby Red + 14 Nespresso® Капсули

Nespresso® DeLonghi Essenza Mini Espresso Machine, Ruby Red + 14 Nespresso® Капсули

6,490.00 ден (со ДДВ)

Нема на залиха

000

Complete the look

 

Nespresso Delonghi Essenza mini Ruby Red so podarok 14 капсули,

На машинката имате гаранција 1 година

  • Бесплатен сервис и 1 година гаранција,
  • Направете кафе или еспресо пијалоци во стил на бариста со благодарение на нашиот систем за работа и екстракција со 1 допир, кој обезбедува до 19 бари притисок.
  • Големина: Откријте го најновиот и најмалиот производител на Nespresso машини , De’Longhi. Оваа компактна машина за еспресо е пренослива без напор и се одликува со елегантен дизајн и модерни мазни линии, овозможувајќи fit да се вклопи насекаде заштедувајќи вреден простор на секој шалтер.
  • Енергетски ефикасна машина за кафе: Со само 1 допир, водата достигнува идеална температура за сервирање.За помалку од 30 секунди и режимот за заштеда на енергија автоматски ја исклучува машината по 9 минути.
  • Комплементен подарок: Секоја еспресо машина вклучува оригинален комплет на капсули од Неспресо со капсули со уникатни профили на арома.
  •  Разновидност: Прилагодлива големина на чашата со 2 копчиња за Еспресо (1,35 ounce) и Лунго (5 ounce) копчиња што го прават Essenza Mini одличен производител на кафе за сите ваши потреби.
  • Прелијте со мраз за да ги создадете вашите омилени ладни кафе пијалоци.